Pohyb dětem - hravě a zdravě

Nepropásněte

ZÁPIS PRO PŘEDŠKOLÁČKY

13.8.2018

Dnes začal zápis do kurzů pro předškoláčky.
Pročtěte si jak probíhá Skotačení s opičkou, taneční či sportovní přípravka a rezervujte malému sportovci jeho skupinku.

ZÁPISY
1. POLOLETÍ 2018/2019

12.6.2018

NOVÉ ROZVRHY JSOU NA SVĚTE.
Cvičíme na 6 místech v Praze, Vyberte si pobočku, a potom skupinku, která vám zapadne do rozvrhu.


Partnerská centra


Tančírna


Squash arena

Svět pod Palmovkou

Spolupracujeme

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Naše lektorky se pravidelně účastní interních odborných seminářů a metodických školení. K dětem přistupují se znalostí specifik daného věku, vždy citlivě a s ohledem na individuální možnosti každého dítěte.

Je i vaším snem smysluplná práce v oblasti pohybového rozvoje dětí?
Přidejte se k nám!

Naše lektorky

Dáša Staňková

Proč jsem tu pro vás? "Do Pohybu dětem mě přivedla především láska k dětem a sportu. Pohybové dovednosti u malých dětí nelze urychlit, ale právě vhodně a zábavně zvoleným cvičením je můžeme správně podpořit. Na práci s dětmi mě baví různorodost a dětská bezprostřednost. Snažím se, aby děti odcházely z tělocvičny pořádně vydováděné, spokojené a natěšené na další setkání. A největší radost mám, když vidím u dětí pokroky a na jejich tváři úsměv."

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení s kojenci (Praha 5, Praha 6, Praha 7)
 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 5, Praha 6, Praha 7)
 • Cvičení pro předškoláčky (Praha 6)

Dáša vystudovala fyzioterapii na 1. Lékařské fakultě UK a nyní studuje na FTVS obor sport pro osoby se specifickými potřebami. Pracovala jako fyzioterapeut u dětí s kombinovaným postižením. Od dětství se aktivně věnuje sportu, dělala sportovní gymnastiku, baví ji volejbal, plavání, lyžování nebo tanec. Je maminkou dvou kluků, které se od malička snaží vést ke sportu tak, aby pochopili, že pohyb je důležitou součástí života.


Marie Makovská

Marie Makovská

Proč jsem tu pro vás? "Do Pohybu Dětem jsem se zamilovala na první pohled a nebyla to jen nějaká chvilková záležitost. Čím více pronikám do všech detailů (ať už se jedná o metodiku jednotlivých lekcí nebo celkovou filozofii firmy), které jsou tak propracované a vyladěné, tím více to pouto roste. Je super, že míra povědomí o důležitosti pohybu a zdravé životosprávy neustále stoupá. A my ten “kus zdraví” navíc můžeme dětem dopřát v milé a zábavné formě! :)"

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 8)
 • V kavárně i kanceláři Centra Pohyb dětem

Maruška studuje Výživu a Potraviny na ČZU a FTVS. O své vlastní zdravé recepty a znalosti z oblasti zdravého životního stylu se dělí na blogu Progress a na vzdělávacích seminářích, které se svým přítelem pořádá. Několik let se věnuje cvičení s dospělými i dětmi, vede individuální i skupinové lekce. Své znalosti a dovednosti dále rozšiřuje na odborných kurzech zaměřených na zdravý pohyb, fyzioterapii, výživu člověka a psychologii. Práce je pro ni zároveň koníčkem, takže ve volném čase vytváří nové recepty, cvičí a také se věnuje dobrovolnictví v neziskových organizacích.


Lenka Kočí

Proč jsem tu pro vás? "Moje první setkání s Pohybem dětem bylo v roli maminky. Dceru cvičení moc bavilo a mně se líbil přátelský přístup k rodičům a dětem. Pohyb dětem nás zkrátka obě nadchnul. Mám ráda legraci a dětský smích, a i proto mě moje práce opravdu baví."

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení rodičů s dětmi (na Praze 4 a Praze 8)
 • Cvičení pro předškoláky - Skotačíme s opičkou, Sportovky (na Praze 4 a Praze 8)

Léňa sportem opravdu žije! Vystudovala Akademii tělesné výchovy a sportu Palestra a dlouho hrála závodně házenou. Miluje sport téměř v jakékoliv podobě a ročním období, v zimě ji nejspíš potkáte na horách, kde se s dětmi prohání na lyžích, snowboardu nebo běžkách. Léto si užívá s rodinou na kole, u vody, nebo na výletech v přírodě.


Petra Šnoblová

Proč jsem tu pro vás? "Pohyb dětem je pro mě splněným snem - no, kdo by nechtěl pracovat, a ještě k tomu si hrát!
Ze svého pohledu fyzioterapeutky oceňuji, že děti jsou do skupinek rozdělené podle věku a dosažených dovedností, takže je možné se maximálně věnovat právě těm aktivitám, které jsou pro ně aktuální a nejdůležitější v daném období jejich rozvoje.
Velmi podstatné je pro nás lektorky i to, co rodiče obvykle nevidí, a co ná velmi pomáhá, abychom se mohly plně soustředit na naše malé svěřence: příjemné zázemí včetně spolehlivé metodické podpory, precizní propracovanost a návaznost lekcí, a také skvělá práce koordinátorek kurzů."

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení s kojenci (Praha 5, Praha 6)
 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 5, Praha 6)

Péťa vystudovala fyzioterapii, cvičení s dětmi se věnuje již řadu let. S velkým zaujetím pracuje na svém seberozvoji a vzdělávání v oboru. Spolu s manželem vychovává tři úžasné a docela živé děti. Dcera Anička je hodně kreativní a synové Prokop a Erikem jsou kluci jak se patří, a tak si umí pořádně zařádit. S rodinou rádi tráví čas v přírodě s kamarády, společně také často vyráží na překážkové závody. Když se zrovna nevěnuje dětem, tak ráda tvoří, momentálně hlavně háčkuje, plete nebo šije hračky a doplňky. Největší relaxací je pro ni četba dobré knihy.


Linda Hřídelová

Proč jsem tu pro vás? "Pohyb dětem dělá radost dětem, maminkám i lektorkám. Sama jsem to vyzkoušela z obou stran. A oboje doporučuji:)

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení s kojenci (Praha 8)

Linda vystudovala všeobecné lékařství a odatestovala v oboru dětské lékařství. Od malička se věnovala zpěvu a tanci. V současné době je na rodičovské dovolené se svými dvěma dcerami.


Lucka Otáhalová

Proč jsem tu pro vás? "V mém životě jsou dvě velké lásky, které mě naplňují a neskutečně baví! První je sport, téměř v jakékoliv podobě. Druhá jsou děti, a to nejen ty mé vlastní :-) Děti pro mě představují bezprostřední, originální a roztomilé bytosti, ke kterým mám blízko a v jejichž společnosti se cítím přirozeně a velmi dobře. Pohyb dětem pro mě proto znamená dokonalé spojení. Jsem ráda, že jsem našla partu lidí, kteří mají podobný pohled, stejné nadšení a se kterými můžeme dětem pomáhat kamarádit se s pohybem."

Kde se můžete potkat?

 • Lektorka cvičení rodičů s dětmi (Praha 4, Praha 5 a Praha 6)

Lucka ve sportu nachází radost, odpočinek, uspokojení a pohyb je každodenní součástí jejího života. Od dětství aktivně sportuje a svoje znalosti a dovednosti rozvíjí i na různých školeních a seminářích. Nejvíc ji baví cyklistika, působila jako lektorka spinningu nebo jako trenérka juniorského cyklistického týmu. Doma má tři malé sportovce, které vede k pohybu a snaží se jim ukazovat, jak je skvělé hýbat se!


Vendula Valášková

Proč jsem tu pro vás? "Na dětech mám nejraději jejich spontánnost, hravost a fantazii. A právě na těchto vlastnostech staví Pohyb dětem své cvičení. Proto mě tak nadchlo, proto tu jsem a proto mě to čím dál víc baví."

Kde se můžete potkat?

 • cvičení rodičů s dětmi
 • cvičení pro předškoláky (Skotačíme s opičkou, Pohádková jóga)

Šárka vystudovala psychologii a speciální pedagogiku na PedF UK. Skupinové i individuální práci s dětmi se věnuje již mnoho let. V současné době prochází tréninkem rodinné terapie. Na interních vzdělávacích seminářích nám rozšiřuje obzory informacemi ze světa dětské psychologie a pedagogiky.


Eva Orcígrová

Proč jsem tu pro vás? "Pohyb je pro mě jedním z vyjadřovacích prostředků a radost z něj je to hlavní, co chci předávat dál. Nezáleží na tom, v jakém věku jsou mí "klienti", ti nejmladší mě ale odměňují bezprostředními reakcemi. Děti považuji za sobě rovné parťáky, se kterými se můžeme navzájem inspirovat. Pohyb dětem mě zaujal dávno před tím, než jsem zde začala sama působit, líbí se mi propracovaná metodika i rodinné prostředí. Přesto, že je školení lektorek opravdu náročné, má to smysl a stojí to za to - radost dětí i rodičů mi vynaložené úsilí mnohonásobně vrací."

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 4, Praha 6)
 • Cvičení pro předškoláky (Praha 4, Praha 6)

Eva vystudovala obor Divadelní věda na UK, což s pohybem zdánlivě nijak nesouvisí. Věnuje se ale především pohybovému divadlu a novému cirkusu, její dvě vášně se tak krásně propojily. Sama je členkou souboru pohybového divadla a mnoho let navštěvovala taneční obor na ZUŠ. Největšími učiteli jsou pro ni ale samy děti a především její dva synovci.


Míša Novotná

Proč jsem tu pro vás? "O kurzech Pohyb dětem jsem se dozvěděla, když jsem hledala vhodné cvičení pro prvorozeného syna. Jako fyzioterapeut jsem měla specifické požadavky, chtěla jsem promyšlenost, cílenost, smysluplnost a zároveň hravost a spontánnost. To vše propojené v jeden celek jsem našla právě tady. Sama jsem si jako maminka vyzkoušela, jak moc si děti dokáží cvičení užít a jak společná pohybová aktivita prohlubuje a upevňuje vzájemný vztah rodiče s dítětem. A to je i důvod, proč jsem se rozhodla stát součástí týmu Pohyb dětem."

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení s kojenci (Praha 2, Praha 4, Praha 6)
 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 2, Praha 6)

Míša vystudovala fyzioterapii na Univerzitě Palackého v Olomouci a má za sebou několikaletou fyzioterapueutickou praxi v rehabilitačních zařízeních v Olomouci a v Praze. Dříve se aktivně věnovala atletice a poté latinskoamerickým tancům. Pohyb k ní zkrátka patří i když je dnes hlavně maminkou dvou malých kluků, kteří se stali smyslem jejího života.


Anna Dráždilová

Proč jsem tu pro vás? "Miluju pohyb, děti a tanec. Jsem hravá, dokážu se pro věci nadchnout a ráda předávám své nadšení dál. Když jsem objevila Pohyb dětem, hned jsem věděla, že chci být jeho součástí. Pohyb dětem je pro mě spojení propracované metodiky s hravostí, nadšením dětí a jejich obrovským zápalem do překonávání překážek, které jim život nachystal."

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 4, Praha 6)
 • Cvičení pro předškoláky - (Praha 4, Praha 6)

Anička vystudovala fyzioterapii na FTVS a k práci s dětmi ji to táhlo už od útlého věku. Začínala jako praktikantka na dětských táborech a přes Dům dětí a mládeže, taneční školy a ozdravné pobyty pro děti se dostala až k Pohybu dětem. Když zrovna necvičí, můžete jí potkat v Taneční škole Hes, kde působí jako lektorka tanečních kurzů pro středoškoláky i dospělé. Sama se také věnuje společenským tancům. Kromě tance a sportu má ráda jídlo a hudbu.


Jana Illetšková

Proč jsem tu pro vás? "Obdivuji skvěle propracovanou metodiku, promyšlené aktivity, které podporují rozvoj pohybových dovedností dětí a jsou zaobalené do nejrůznějších her s roztomilými zvířátky. Svět dětí mě vždycky fascinoval, sama se někdy cítím jako čtyřleté dítě v dospělém těle a hravost už mám tak nějak v sobě. Cvičení v Pohybu dětem mi otevírá nové obzory, poprvé ve své praxi cvičím zároveň s dětmi i jejich rodiči a moc si to užívám!"

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení s kojenci (Praha 6)
 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 6)

Janča je studentkou Fyzioterapie na FTVS. Jejím vysněným zaměřením je dětská fyzioterapie, nejlépe propojená se sportem, kterému se sama věnuje od dětství. Nejprve to byla gymnastika a atletika, pak začala hrát závodně volejbal, který se stal její srdcovou záležitostí, a dnes trénuje malé začínající volejbalisty. Mezi dětmi je Janča jako doma! Jezdí na školy v přírodě a dětské tábory, baví děti jako animátorka narozeninových oslav. Největší relax je pro ni volejbal, odpočine si i u hry na piano, ráda pořádá nejrůznější akce s přáteli nebo cestuje po světě.


Pavla Plhoňová

Proč jsem tu pro vás? "K Pohybu dětem jsem se dostala díky nejstarší dceři, když mi na rehabilitaci sestřička řekla, že mám pro ni najít všestranně zaměřené cvičení s rehabilitačními pomůckami a hlavně s dobrou lektorkou. Tak jsem začala nejdříve chodit na lekce jako maminka. Mé prvotní nadšení vzrostlo natolik, že jsem se do úžasného projektu Pohyb dětem sama jako lektorka připojila. Čas strávený s dětmi je pro mě nejdůležitější, a proto si jejich společnost jak doma, tak v práci moc užívám!"

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 8)

Pavla vystudovala předškolní a mladší školní pedagogiku na PedF UK. Během studia jezdila na vodácké tábory, hrála na různé druhy fléten a hlídala svou mladší sestru i spoustu dětí z okolí. Po skončení školy učila v mateřské školce a o prázdninách jezdila jako vedoucí na dětské tábory nebo pracovala jako au-pair. Než si pořídila vlastní děti, pracovala také na tvorbě dětských preventivních programů. Ve volném čase lyžuje, bobuje, sáňkuje, hledá informace, jaké dětské boty jsou nejzdravější a hlavně běhá za svými třemi holčičkami.


Eliška Roztočilová

instruktor cvičení rodičů s dětmi

Proč jsem tu pro vás? "Na kurzy Pohyb dětem jsem narazila víceméně náhodou, ale od prvního okamžiku mě na nich zaujalo něco, co se z našeho světa trochu vytrácí. Poctivost a kvalita. Později jsem poznala na vlastní kůži :-), že lektorky jsou přísně vybírány. Laik to možná nepozná, ale každý krůček, každý stupínek, po kterém s dětmi stoupáme při jejich cestě za novými pohybovými dovednostmi, je do detailů promyšlený, systematický. Pokroky, které taková práce nese, vidím na dětech každý den. Ostatně ony na sobě taky a odmění sebe i nás rozesmátými obličeji."

Kde se můžete potkat?

 • Aktuálně na rodičovské dovolené

Eliška odjakživa věděla, že miluje dvě věci: děti a sport. Volba vysoké školy pro ni proto byla jasná: Pedagogická fakulta UK, obor tělesná výchova (a biologie k tomu). Sportuje od dětství a během studijních let se naučila na sport nahlížet i z jiné stránky – byla trenérkou tance, plavání, a aby o prázdninách nevyšla ze cviku, jezdila jako vedoucí na dětské tábory. Všechny zkušenosti se jí hodí nejen při jejím současném působení v Pohybu dětem, ale také v soukromí. Je „výkonnou tetou”, protože se často stará o děti svých sester. Dětí zkrátka není nikdy dost!


Bára Maroušková

instruktor cvičení rodičů s dětmi

Proč jsem tu pro vás? "Na lekcích Pohybu dětem mám ráda pozitivní atmosféru. Byla tím prvním, co mě zaujalo, když jsem měla možnost tyto lekce vidět a doufám, že se i mě daří v této "tradici" pokračovat."

Kde se můžete potkat?

 • Aktuálně na rodičovské dovolené

Bára vystudovala taneční konzervatoř a v současné době si doplňuje vzdělání na Pedagogické fakultě. Několik let pracovala v tanečním souboru Jihočeského divadla, má několikaleté zkušenosti s prací s dětmi. Bez pohybu si nedovede představit ani svůj volný čas. Lyže a snowboard mění podle ročního období za kolo a vodu, plavat, cvičit jógu a hrát míčové hry se naštěstí dá po celý rok. A kvíz na závěr: Slyšeli jste o orientačních závodech dvojic na kole? Pokud ne, zeptejte se Báry, momentálně v nich “pěkně jede”.


Katka Bartůňková

Proč jsem tu pro vás? "Na Pohybu dětem mě nadchla kombinace zdravého cvičení a dětské spontánnosti a radosti. Ze své fyzioterapeutické praxe vím, jak důležité je, aby byly děti vedeny k pohybu již od útlého věku. Jsem ráda, že mohu být součástí tohoto týmu a rozvíjet hravou formou pohybové dovednosti dětí. Jejich úsměvy jsou pro mě největší odměnou."

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení s kojenci(Praha 8)
 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 8)

Katka vystudovala fyzioterapii na FTVS. Své znalosti dále rozšiřuje na různých odborných kurzech. Během studií jezdila jako vedoucí na dětské tábory. Odmalička se věnuje zpěvu a sportu. Nyní se stará o své dvě děti, se kterými ráda vyráží na kolo a procházky do přírody.


Přiravují metodiky kurzů, školí lektorky, vedou centrum a mnoho dalšího...

Hanka Sobotovičová

Proč jsem tu pro vás? "Jsem od přírody hravý tvor. Radost ze hry a z pohybu je nedílnou součástí mého života. Naplňuje mě, když vidím, že tuto radost můžu předávat dál. Fantazie pracuje, ruce a nožky kmitají, pusinky se učí říkat nové a nové básničky. A kde jinde než v radostných očích dětí hledat důkaz, že to funguje? Užívám si každé usměvavé dítko i rodiče, kteří z lekce odcházejí."

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení rodičů s dětmi (Prah 2, Praha 5, Praha 6)

Hanka vystudovala Pedagogickou fakultu UK, několik let vzdělávala děti na 1.stupni ZŠ. Vedla dramatický a hudební kroužek a dodnes v létě jezdí jako vedoucí na dětský tábor. Práce s dětmi ji zkrátka baví. Miluje hudbu, tanec a pohyb všeobecně.


Šárka Brožíková

instruktor cvičení rodičů s dětmi

Proč jsem tu pro vás? "Na dětech mám nejraději jejich spontánnost, hravost a fantazii. A právě na těchto vlastnostech staví Pohyb dětem své cvičení. Proto mě tak nadchlo, proto tu jsem a proto mě to čím dál víc baví."


Šárka vystudovala psychologii a speciální pedagogiku na PedF UK. Je absolventkou výcviku rodinné terapie. Skupinové i individuální práci s dětmi se věnuje již mnoho let. Na interních vzdělávacích seminářích nám rozšiřuje obzory informacemi ze světa dětské psychologie a pedagogiky.


Iva Whitten

Proč jsem tu pro vás? "V Pohybu dětem mě nesmírně baví to, jak jsou všechny lekce od začátku do konce nabité pozitivní energií a úsměvy. Vidět rozzářené tváře dětí (ale i maminek), které mají radost z pohybu, je úžasně motivující :-) Zároveň ale vím, že skladba pomůcek a aktivit není náhodná. Vše je zvoleno tak, abychom zcela přirozeně, hravou formou rozvíjeli schopnosti a dovednosti dětí a podporovaly správný vývoj každého z nich."

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení s kojenci (Praha 4)
 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 4)

Ivča vystudovala fyzioterapii, které se pak měla možnost několik let intenzivně věnovat jako dětská fyzioterapeutka. Své znalosti v oboru dále prohlubuje a hlavně je pak aplikuje při cvičení dětí i maminek. V Pohybu dětem také školí a metodicky vede lektorky kojeneckého cvičení. Ivča má dva úžasné syny a manžela, se kterými tráví volný čas hlavně v přírodě a sportováním. Rádi jezdí na kole, plavou, lyžují a chodí na výlety, ale když všem občas dojde energie, umí si i zalenošit u oblíbeného filmu :-)


Externí spolupracovníci

Jana Jodasová

Jana působí jako vedoucí fyzioterapeutka v centru Therapy point. Zaměřuje se na pohybový vývoj a cílenou terapii kojenců. Využívá poznatků vývojové kineziologie a Vojtovy metody.

Jana a POHYB DĚTEM: Jana navštěvuje naše lekce kurzů pro kojence do 7 měsíců, na který poskytuje konzultace pohybového vývoje.© 2008 - 2018 POHYB DĚTEM | validní xhtml a CSS | cvičení pro děti - hravě a zdravě