Pohyb dětem - hravě a zdravě

Nepropásněte

LETNÍ CVIČENÍ S MIMINKY

19.6.2017

První měsíce jsou nejdůležitější. Aby vám přes léto nic neuteklo, připravili jsme pro vás letní kurzy pro kojence.


LÉTO 2017 - ZÁPIS ZAHÁJEN

19.6.2017

Přes léto otevřeme několik skupinek pro miminka od 3 do 8 měsíců a pro batolata od 9 do 15 měsíců. ROZVRH LETNÍ KURZŮ 2017.


ZÁPIS DO PODZIMNÍCH KURZŮ

12.6.2017

Rozvrhy podzimních kurzů jsou na světě! Vyberte si skupinku na pobočce, kam to máte nejblíže.. Cvičíme na šesti místech v Praze.


Partnerská centra


Fitness Kotva
Tančírna


Squash arena
Sportcentrum Evropská
Svět pod Palmovkou

Spolupracujeme

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

NÁŠ TÝM

Naši lektoři se pravidelně účastní interních odborných seminářů a metodických školení. K dětem přistupují se znalostí specifik daného věku, vždy citlivě a s ohledem na individuální možnosti každého dítěte.

Je i vaším snem smysluplná práce v oblasti pohybového rozvoje dětí?
Přidejte se k nám!


Jana Petráňová

instruktor cvičení rodičů s dětmi

Proč jsem tu pro vás? "Cvičení s dětmi mě neuvěřitelně baví a nabíjí energií. Někdy nejde všechno tak, jak by si člověk přál, ale každodenní starosti se pravidelně rozplývají za dveřmi sálu a den je hned veselejší. Když vidím malé sportovce přicházet na cvičení, nejde než se na ně smát. "

Kde se můžete potkat?

 • cvičení s kojenci
 • cvičení rodičů s dětmi

Jana získala pedagogické vzdělání na FTVS. Dlouhodobě se vzdělává v oblasti psychomotorického vývoje kojenců a jeho stimulace. Dřív bylo jejím velkým koníčkem cestování, ale děti ho teď na pár let zahnali trochu “do stáje”. Ne že by to Janě vadilo, věnuje se sportování se starším Matějem, který hravě zvládá kolo, lyže, snowboard i tenis. A mladší Lukášek zatím prochází důkladnou průpravou v našem batolecím cvičení :-).


Eliška Roztočilová

instruktor cvičení rodičů s dětmi

Proč jsem tu pro vás? "Na kurzy Pohyb dětem jsem narazila víceméně náhodou, ale od prvního okamžiku mě na nich zaujalo něco, co se z našeho světa trochu vytrácí. Poctivost a kvalita. Později jsem poznala na vlastní kůži :-), že lektorky jsou přísně vybírány. Laik to možná nepozná, ale každý krůček, každý stupínek, po kterém s dětmi stoupáme při jejich cestě za novými pohybovými dovednostmi, je do detailů promyšlený, systematický. Pokroky, které taková práce nese, vidím na dětech každý den. Ostatně ony na sobě taky a odmění sebe i nás rozesmátými obličeji."

Kde se můžete potkat?

 • cvičení rodičů s dětmi
 • cvičení pro předškoláky (Skotačíme s opičkou, Sportovky)

Eliška odjakživa věděla, že miluje dvě věci: děti a sport. Volba vysoké školy pro ni proto byla jasná: Pedagogická fakulta UK, obor tělesná výchova (a biologie k tomu). Sportuje od dětství a během studijních let se naučila na sport nahlížet i z jiné stránky – byla trenérkou tance, plavání, a aby o prázdninách nevyšla ze cviku, jezdila jako vedoucí na dětské tábory. Všechny zkušenosti se jí hodí nejen při jejím současném působení v Pohybu dětem, ale také v soukromí. Je „výkonnou tetou”, protože se často stará o děti svých sester. Dětí zkrátka není nikdy dost!


Katka Ješutová

instruktor cvičení rodičů s dětmi

Proč jsem tu pro vás? "Na Pohybu dětem se mi líbí, jak v sobě využívání míčků, zvířátek a celé řady dalších barevných pomůcek, které děti milují, skrývá promyšlenou metodiku. Právě s jejich pomocí a v kombinaci s pohybem a rytmickými říkadly rozvíjíme nejen motoriku dětí, ale i jejich řeč, samostatnost a schopnost spolupráce ve skupince. Já jsem tu proto, abych vám pomohla zdolávat všechny stupínky vývoje s radostí a úsměvem."

Kde se můžete potkat?

 • cvičení s kojenci
 • cvičení rodičů s dětmi
 • cvičení pro předškoláky (Skotačíme s opičkou)

Káťa vystudovala Fyzioterapii na 2. LF UK. Nyní si rozšiřuje obzory studiem Resocializační pedagogiky na UPCE. Coby 7letá světluška začala chodit do Skauta, kde doteď vypomáhá při víkendových výletech a na táborech. Mezi její záliby patří tanec, malování, vyšívání, vaření, cestování a práce s dětmi. Odmalička se věnuje hudbě, hraje na kytaru, lesní roh a moc ráda zpívá. A díky studiu ve Španělsku si s ní můžete popovídat nejen česky, takže “Hasta la vista” na lekci :-)


Ivona Znášiková

instruktor cvičení rodičů s dětmi

Proč jsem tu pro vás? "V Pohybu dětem jsem si ověřila, že heslo Kdo si hraje, nezlobí, v praxi opravdu funguje. Ještě bych ho rozšířila. Kdo si hraje, nezlobí a roste zdravě a hravě. Formou hry děti nejen rozvíjejí své pohybové schopnosti a dovednosti, ale učí se spolupracovat s ostatními, objevují týmového ducha. Sama jsem týmová hráčka a vím, že tady jako tým fungujeme. Rodiče i děti to určitě poznají na otevřené a rodinné atmosféře.."

Kde se můžete potkat?

 • cvičení pro těhotné
 • cvičení s kojenci
 • cvičení rodičů s dětmi
 • cvičení pro předškoláky (Skotačíme s opičkou, Sportovky)

Fyzioterapeutka Ivča si svůj potenciál stále a ráda rozšiřuje absolvováním mnoha odborných kurzů. Od dětství se výkonnostně věnuje šestkovému volejbalu a v posledních letech si od něj pro radost odskočí i k beachvolejbalu, kde pomáhá vychovávat mladé nadšence pro zákeřnou kombinaci míče a písku.


Jana Vadasová

instruktor cvičení rodičů s dětmi

Jana se specializuje se na preventivní vyšetření a cílenou terapii kojenců. Základem její práce je vývojová kineziologie a metoda MUDr. Václava Vojty. Tuto jedinečnou metodu se měla možnost učit přímo od jejího autora jeho spolupracovníků.

Jana a POHYB DĚTEM: S Janou spolupracujeme při přípravě lekcí kojeneckého cvičení. Na interních vzdělávacích seminářích předává našim lektorkám své znalosti a mnohaleté zkušenosti v oblasti pohybového vývoje dětí a jeho možných odchylek. Jana také navštěvuje naše lekce kurzů pro kojence do 7 měsíců, na který poskytuje konzultace pohybového vývoje.


Monika Valdhansová

instruktor cvičení rodičů s dětmi

Proč jsem tu pro vás? "Cvičení Pohyb dětem jsem navštěvovala s oběma svými dětmi. Zároveň jsem měla možnost 5 let pozorovat práci lektorek v našem studiu PoStu, ve kterém kurzy probíhaly. Ovšem až v průběhu lektorských školení jsem zjistila, kolik práce a příprav se za veselým a hravým cvičením schovává! V lekcích mě těší každý pokrok malých sportovců – pro dospělé zdánlivá maličkost, ale pro děti další zdolaný stupínek ve vývoji.”"

Kde se můžete potkat?

 • cvičení rodičů s dětmi

Monika vystudovala fyzioterapii, ze které čerpá při cvičení s dětmi i vedení skupinových lekcí pro dospělé (pilates, bosu, cvičení pro těhotné). Se svým manželem Michalem vychovává syna Samuela a o pět let mladší dcerku Sofii. Ráda si zajezdí na snowboardu, lyžích či bruslích, nejvíce času ale věnuje rodině.


Michal Valdhans

instruktor cvičení rodičů s dětmi

Proč jsem tu pro vás? "S Pohybem dětem jsem spolupracoval 5 let jako spolumajitel studia PoStu, ve kterém kurzy cvičení probíhaly. Jsem moc rád, že jsme se teď se ženou Monikou mohli přidat do týmu lektorů. Díky vlastním dvěma dětem (u kterých se se ženou o “mateřskou” spravedlivě dělíme) vím, jak zásadní roli v jejich životě hraje pohyb. Teď se tedy, s hlavou plnou říkadel a písniček, těším na cvičení s vašimi dětmi."

Kde se můžete potkat?

 • cvičení rodičů s dětmi

Michal založil společně s manželkou Monikou pohybové studio PoStu, kde 5 let působil jako lektor skupinových lekcí, především zdravotního rázu. Získal celosvětově nejprestižnější vzdělání v Pilates a začal působit jako individuální trenér. Michal se dlouhodobě věnuje práci s dětmi ve skautském oddílu. Rodina, práce a péče o statek s velkou zahradou jsou jeho povinností i koníčkem.


Míša Kadeřábková

instruktor cvičení rodičů s dětmi

Proč jsem tu pro vás? "Na cvičení Pohyb dětem oceňuji speciální pomůcky, se kterými se děti mohou vydovádět a přitom rozvíjejí svoje pohybové dovednosti... Ale byly by na nic, pokud by na lekcích chybělo to nejdůležitější – úsměv. Mně se z tváře nevytratí, a aby měly i vaše děti koutky od ucha k uchu, o to se moc ráda postarám! "

Kde se můžete potkat?

 • cvičení s kojenci
 • cvičení rodičů s dětmi

Míša vystudovala fyzioterapii, vzdělání si doplňuje odbornými kurzy v oblasti psychomotorického vývoje kojenců či kompenzačního cvičení v těhotenství. O veškeré zkušenosti se s vámi ráda podělí na svých pohodových lekcích. A o svém volném čase si Míša klidně zaveršuje :-)

Jízda na kole a prkno mě baví,
Miluju zimní koulovačky,
Se skautíky na táboře stany stavím
a ráda chodím na klouzačky.


Šárka Brožíková

instruktor cvičení rodičů s dětmi

Proč jsem tu pro vás? "Na dětech mám nejraději jejich spontánnost, hravost a fantazii. A právě na těchto vlastnostech staví Pohyb dětem své cvičení. Proto mě tak nadchlo, proto tu jsem a proto mě to čím dál víc baví."

Kde se můžete potkat?

 • cvičení rodičů s dětmi
 • cvičení pro předškoláky (Skotačíme s opičkou, Pohádková jóga)

Šárka vystudovala psychologii a speciální pedagogiku na PedF UK. Skupinové i individuální práci s dětmi se věnuje již mnoho let. V současné době prochází tréninkem rodinné terapie. Na interních vzdělávacích seminářích nám rozšiřuje obzory informacemi ze světa dětské psychologie a pedagogiky.


Bára Maroušková

instruktor cvičení rodičů s dětmi

Proč jsem tu pro vás? "Na lekcích Pohybu dětem mám ráda pozitivní atmosféru. Byla tím prvním, co mě zaujalo, když jsem měla možnost tyto lekce vidět a doufám, že se i mě daří v této "tradici" pokračovat."

Kde se můžete potkat?

 • cvičení rodičů s dětmi
 • cvičení pro předškoláky (Skotačíme s opičkou, Sportovky, Pidi aerobik)

Bára vystudovala taneční konzervatoř a v současné době si doplňuje vzdělání na Pedagogické fakultě. Několik let pracovala v tanečním souboru Jihočeského divadla, má několikaleté zkušenosti s prací s dětmi. Bez pohybu si nedovede představit ani svůj volný čas. Lyže a snowboard mění podle ročního období za kolo a vodu, plavat, cvičit jógu a hrát míčové hry se naštěstí dá po celý rok. A kvíz na závěr: Slyšeli jste o orientačních závodech dvojic na kole? Pokud ne, zeptejte se Báry, momentálně v nich “pěkně jede”.


Katka Bartůňková

instruktor cvičení rodičů s dětmi

Proč jsem tu pro vás? "Na Pohybu dětem mě nadchla kombinace zdravého cvičení a dětské spontánnosti a radosti. Ze své fyzioterapeutické praxe vím, jak důležité je, aby byly děti vedeny k pohybu již od útlého věku. Jsem ráda, že mohu být součástí tohoto týmu a rozvíjet hravou formou pohybové dovednosti dětí. Jejich úsměvy jsou pro mě největší odměnou."

Kde se můžete potkat?

 • cvičení rodičů s dětmi

Katka vystudovala fyzioterapii na FTVS. Své znalosti dále rozšiřuje na různých odborných kurzech. Během studií jezdila jako vedoucí na dětské tábory. Odmalička se věnuje zpěvu a sportu. Nyní se stará o svou dcerku, ve volných chvílí s ní vyráží na kolo a procházky do přírody.


Externí spolupracovníci

Jana Jodasová

Jana působí jako vedoucí fyzioterapeutka v centru Therapy point. Zaměřuje se na pohybový vývoj a cílenou terapii kojenců. Využívá poznatků vývojové kineziologie a Vojtovy metody.

Jana a POHYB DĚTEM: Jana navštěvuje naše lekce kurzů pro kojence do 7 měsíců, na který poskytuje konzultace pohybového vývoje.© 2008 - 2017 POHYB DĚTEM | validní xhtml a CSS | cvičení pro děti - hravě a zdravě