Pohyb dětem - hravě a zdravě

Aktuálně

ČERVNOVÉ SKOTAČENÍ

Ukázkové lekce ZDARMA na nové pobočce v Dobřichovicích a zánovní :-) pobočce na Praze 9 - Čakovicích.
Přijďte si zacvičit s kytičkami a včelími medvídky.

NOVÁ POBOČKA V DOBŘICHOVICÍCH

V novém partnerském centru JojoGym začínáme cvičit od září 2024.
Moc se těšíme na všechny děti z Dobřichovic a okolí.

HLEDÁME POSILU NAŠEHO TÝMU

Právě probíhá výběrové řízení na lektora/ku našich kurzů.

Partnerská centra


Tančírna


Squash arena

Svět pod Palmovkou

Spolupracujeme

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Naše lektorky se pravidelně účastní interních odborných seminářů a metodických školení. K dětem přistupují se znalostí specifik daného věku, vždy citlivě a s ohledem na individuální možnosti každého dítěte.

Je i vaším snem smysluplná práce v oblasti pohybového rozvoje dětí?
Přidejte se k nám!

Naše lektorky

Dáša Staňková

Proč jsem tu pro vás? "Do Pohybu dětem mě přivedla především láska k dětem a sportu. Pohybové dovednosti u malých dětí nelze urychlit, ale právě vhodně a zábavně zvoleným cvičením je můžeme správně podpořit. Na práci s dětmi mě baví různorodost a dětská bezprostřednost. Snažím se, aby děti odcházely z tělocvičny pořádně vydováděné, spokojené a natěšené na další setkání. A největší radost mám, když vidím u dětí pokroky a na jejich tváři úsměv."

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení s kojenci (Praha 5, Praha 6, Praha 7)
 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 5, Praha 6, Praha 7)
 • Cvičení pro předškoláčky (Praha 6)

Dáša vystudovala fyzioterapii na 1. Lékařské fakultě UK a nyní studuje na FTVS obor sport pro osoby se specifickými potřebami. Pracovala jako fyzioterapeut u dětí s kombinovaným postižením. Od dětství se aktivně věnuje sportu, dělala sportovní gymnastiku, baví ji volejbal, plavání, lyžování nebo tanec. Je maminkou dvou kluků, které se od malička snaží vést ke sportu tak, aby pochopili, že pohyb je důležitou součástí života.


Petra Šnoblová

Proč jsem tu pro vás? "Pohyb dětem je pro mě splněným snem - no, kdo by nechtěl pracovat, a ještě k tomu si hrát!
Ze svého pohledu fyzioterapeutky oceňuji, že děti jsou do skupinek rozdělené podle věku a dosažených dovedností, takže je možné se maximálně věnovat právě těm aktivitám, které jsou pro ně aktuální a nejdůležitější v daném období jejich rozvoje.
Velmi podstatné je pro nás lektorky i to, co rodiče obvykle nevidí, a co ná velmi pomáhá, abychom se mohly plně soustředit na naše malé svěřence: příjemné zázemí včetně spolehlivé metodické podpory, precizní propracovanost a návaznost lekcí, a také skvělá práce koordinátorek kurzů."

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení s kojenci (Kladno)
 • Cvičení rodičů s dětmi (Kladno)

Péťa vystudovala fyzioterapii, cvičení s dětmi se věnuje již řadu let. S velkým zaujetím pracuje na svém seberozvoji a vzdělávání v oboru. Spolu s manželem vychovává tři úžasné a docela živé děti. Dcera Anička je hodně kreativní a synové Prokop a Erikem jsou kluci jak se patří, a tak si umí pořádně zařádit. S rodinou rádi tráví čas v přírodě s kamarády, společně také často vyráží na překážkové závody. Když se zrovna nevěnuje dětem, tak ráda tvoří, momentálně hlavně háčkuje, plete nebo šije hračky a doplňky. Největší relaxací je pro ni četba dobré knihy.


Lenka Kočí

Proč jsem tu pro vás? "Moje první setkání s Pohybem dětem bylo v roli maminky. Dceru cvičení moc bavilo a mně se líbil přátelský přístup k rodičům a dětem. Pohyb dětem nás zkrátka obě nadchnul. Mám ráda legraci a dětský smích, a i proto mě moje práce opravdu baví."

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení rodičů s dětmi (na Praze 4 a Praze 8)
 • Cvičení pro předškoláky - Skotačíme s opičkou, Sportovky (na Praze 4 a Praze 8)

Léňa sportem opravdu žije! Vystudovala Akademii tělesné výchovy a sportu Palestra a dlouho hrála závodně házenou. Miluje sport téměř v jakékoliv podobě a ročním období, v zimě ji nejspíš potkáte na horách, kde se s dětmi prohání na lyžích, snowboardu nebo běžkách. Léto si užívá s rodinou na kole, u vody, nebo na výletech v přírodě.


Vendula Valášková

Proč jsem tu pro vás? "Když jsem začala v rámci projektu Sedmikráska přednášet na školách o zdravé výživě, zjistila jsem, že již prvním stupni se děti nerady hýbou, a trochu mě to vyděsilo. Jsem opravdu ráda, že jsem našla Pohyb dětem, kde se společně snažíme o to, abychom u dětí přirozenou hravost a radost z pohybu podpořili. Líbí se mi ta atmosféru na lekci, kdy všichni společně prožíváme pokroky dětí, sbližují nás básničky a děti ze cvičení odcházejí s úsměvem na rtech (a razítkem v sešítku :)."

Kde se můžete potkat?

 • cvičení rodičů s dětmi (na Praze 4, Praze 7 a Praze 8)

Vendula vystudovala obor Veřejné zdravotnictví na 3. Lékařské fakultě UK a pracovala jako dietní sestra Olivově dětské léčebně. Dnes toho stíhá opravdu hodně! Kromě cvičení v Pohybu dětem přednáší v mateřských centrech o zdravé výživě, pracuje v neziskové organizaci Zdraví do škol a je zapojená do dalších projektů pro děti. Od malička jezdí na tábory, nejprve jako nadšené dítě, později jako instruktor a vedoucí. Neodradilo ji těhotenství ani příchod dětí a starší dcera jela na tábor poprvé v osmi měsících :-). Ráda jezdí na kole, lyžuje, cvičí jógu, zpívá, hraje hry a pokud zbude čas, a hvězdy a děti jsou příznivě nakloněny, tak si čte.


Míša Novotná

Proč jsem tu pro vás? "O kurzech Pohyb dětem jsem se dozvěděla, když jsem hledala vhodné cvičení pro prvorozeného syna. Jako fyzioterapeut jsem měla specifické požadavky, chtěla jsem promyšlenost, cílenost, smysluplnost a zároveň hravost a spontánnost. To vše propojené v jeden celek jsem našla právě tady. Sama jsem si jako maminka vyzkoušela, jak moc si děti dokáží cvičení užít a jak společná pohybová aktivita prohlubuje a upevňuje vzájemný vztah rodiče s dítětem. A to je i důvod, proč jsem se rozhodla stát součástí týmu Pohyb dětem."

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení s kojenci (Praha 2, Praha 4, Praha 6)
 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 2, Praha 6)

Míša vystudovala fyzioterapii na Univerzitě Palackého v Olomouci a má za sebou několikaletou fyzioterapueutickou praxi v rehabilitačních zařízeních v Olomouci a v Praze. Dříve se aktivně věnovala atletice a poté latinskoamerickým tancům. Pohyb k ní zkrátka patří i když je dnes hlavně maminkou dvou malých kluků, kteří se stali smyslem jejího života.


Jana Illetšková

Proč jsem tu pro vás? "Obdivuji skvěle propracovanou metodiku, promyšlené aktivity, které podporují rozvoj pohybových dovedností dětí a jsou zaobalené do nejrůznějších her s roztomilými zvířátky. Svět dětí mě vždycky fascinoval, sama se někdy cítím jako čtyřleté dítě v dospělém těle a hravost už mám tak nějak v sobě. Cvičení v Pohybu dětem mi otevírá nové obzory, poprvé ve své praxi cvičím zároveň s dětmi i jejich rodiči a moc si to užívám!"

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení s kojenci (Praha 6)
 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 6)

Janča je studentkou Fyzioterapie na FTVS. Jejím vysněným zaměřením je dětská fyzioterapie, nejlépe propojená se sportem, kterému se sama věnuje od dětství. Nejprve to byla gymnastika a atletika, pak začala hrát závodně volejbal, který se stal její srdcovou záležitostí, a dnes trénuje malé začínající volejbalisty. Mezi dětmi je Janča jako doma! Jezdí na školy v přírodě a dětské tábory, baví děti jako animátorka narozeninových oslav. Největší relax je pro ni volejbal, odpočine si i u hry na piano, ráda pořádá nejrůznější akce s přáteli nebo cestuje po světě.


Pavla Plhoňová

Proč jsem tu pro vás? "K Pohybu dětem jsem se dostala díky nejstarší dceři, když mi na rehabilitaci sestřička řekla, že mám pro ni najít všestranně zaměřené cvičení s rehabilitačními pomůckami a hlavně s dobrou lektorkou. Tak jsem začala nejdříve chodit na lekce jako maminka. Mé prvotní nadšení vzrostlo natolik, že jsem se do úžasného projektu Pohyb dětem sama jako lektorka připojila. Čas strávený s dětmi je pro mě nejdůležitější, a proto si jejich společnost jak doma, tak v práci moc užívám!"

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 8)

Pavla vystudovala předškolní a mladší školní pedagogiku na PedF UK. Během studia jezdila na vodácké tábory, hrála na různé druhy fléten a hlídala svou mladší sestru i spoustu dětí z okolí. Po skončení školy učila v mateřské školce a o prázdninách jezdila jako vedoucí na dětské tábory nebo pracovala jako au-pair. Než si pořídila vlastní děti, pracovala také na tvorbě dětských preventivních programů. Ve volném čase lyžuje, bobuje, sáňkuje, hledá informace, jaké dětské boty jsou nejzdravější a hlavně běhá za svými třemi holčičkami.


Soňa Barvenčíková

Proč jsem tu pro vás? "Nejlepší práce? To je přeci práce s dětmi – práce, která mě naplňuje a obohacuje. Děti přináší do lekcí nejen svou hravost, spontánnost a bezprostřednost, ale také originalitu a individualitu každého z nich. Dětský smích a radost rodičů z nových pokroků a dovedností jejich ratolestí jsou poté tou nejlepší odměnou.
Na Pohybu Dětem mě zaujala nejen velice propracovaná metodika lekcí v souladu s psychomotorickým vývojem, ale také přátelský přístup a krásné zázemí. Proto jsem velice ráda za možnost být součástí nejen jako lektorka, ale také jako maminka na cvičení se svým synkem."

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení s kojenci (Praha 5, Praha 6, Praha 8)
 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 5, Praha 6, Praha 8)
 • Cvičení pro předškoláky (Skotačíme s opičkou na Praze 6)

Soňa vystudovala fyzioterapii na Masarykově univerzitě v Brně a fyzioterapeutické praxi se věnovala již během studií. Znalosti v oboru ráda rozšiřuje absolvováním odborných kurzů. V současné době tráví nejvíce času s rodinou. S manželem a synkem Olinkem chodí plavat a podnikají výlety do přírody – pěší, na kole a v poslední době i běh s kočárkem.


Anna Dvořáková

Proč jsem tu pro vás? "Do Pohybu dětem jsem před lety sama začala chodit se svými dětmi a hned jsem si cvičení zamilovala. Zaujala mě promyšlená metodika, kdy aktivity děti baví, ale současně velmi cíleně rozvíjejí. A líbí se mi i skvělá atmosféra na lekcích a nadšení a radost, s jakými se děti do aktivit zapojují. Jsem ráda, že i já můžu být součástí party prima lektorek."

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 2 a Praha 5)
 • Cvičení pro předškoláky

Anička vystudovala žurnalistiku, ale během mateřské zjistila, že práce s dětmi má mnohem větší smysl. A taky že sedět celý den na židli ji vlastně nebaví. Absolvovala proto rekvalifikační kurz na chůvu, kurz pro lektorky přímo v Pohybu dětem a nasměrovala svou kariéru tímto směrem. Má dvě děti, které jsou středobodem jejího světa, a celý den ji udržují v pohybu. Ráda běhá, jezdí na kole a na výlety a dlouho do noci si čte.


Eliška Nechutová

Proč jsem tu pro vás? "Pohyb a děti - to je pro mě radost na druhou. A Pohyb dětem mi dáva oboje. Líbí se mi propracovanost metodiky, ktera respektuje a podporuje zdravý vyvoj dětí, což velmi oceňuji jako fyzioterapeutka."

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení s kojenci (Praha 6)
 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 6)

Eliška vystudovala fyzioterapii a před mateřskou dovolenou pracovala v několika rehabilitačních zařízeních. Zajíma se o celostní medicínu, byliny a aromaterapii. Je lektorkou SM systému, cviči jógu. Stále pracuje na svém osobnostím i pracovním rozvoji. Má dva syny a nejmladší roční dcerku, díky které vlastně Pohyb dětem objevila. Miluje přírodu, kde nejraději tráví volné chvíle se svou rodinou a psem. Ráda jezdí na koni, na kole, v zimě na lyžích i běžkách a poslední dobou si s manželem i dětmi zamilovali in-line bruslení. Snaží se vždy vést děti k lásce k pohybu a pohybové všestrannosti.


Katka Machová

Proč jsem tu pro vás? "Lekce v Pohybu dětem jsem objevila s prvním synem, který byl ze cvičení i z lektorky nadšený. Mne fascinovala propracovanost lekcí, ale zároveň lehkost a volnost, se kterou aktivity plynuly. 
Sportu se věnuji již od mala. Do "zákoutí" fungovaní lidského těla jsem nahlédla jako instruktor skupinovych lekcí pro dospělé. A právě znalosti z řady školení mi napověděly, že v Pohybu dětem nejde jen o písničky a básničky, ale i o podporu zdravého pohybového rozvoje u dětí, což mi u jiných kurzů chybělo. 

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 7, Praha 8)

Katka vystudovala obor Ochrana životního prostředí Univerzity Karlovy. Pohybu a vedení lekcí pro dospělé i pro maminky s dětmi se věnuje více než 8 let. Vzdělavá se zejména v oblasti zdravotní telesné výchovy. Se svými dvěma dětmi tvoří, staví, objevuje. Ráda podniká výlety autem, vlakem i na kole. Jednoduše někam do přírody.


Adéla Pečínková

Proč jsem tu pro vás? "Když jsem poprvé objevila Pohyb dětem, byla jsem okouzlena jeho atmosférou. Dětský smích se tu mísil se smíchem dospělých a mě se zmocnil pocit, že veškerý prostor a čas je vyhrazen pouze pro sdílení radosti. Později jsem začala objevovat hloubku, která se za všemi těmito radovánkami skrývá. Do detailů promyšlené postupy, profesionální příprava lekcí a v neposlední řadě organizace a struktura celé společnosti, která je zárukou vstřícného přístupu a ochoty vůči všem „zúčastněným“. Kontakt s dětmi je pro mne zdrojem energie, zábavy i poznání. Především jejich pravdivost, otevřenost a bezprostřednost mne každým dnem učí a poskytuje mi příležitost k vlastnímu rozvoji."

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 2, Praha 6)

Adéla studuje na Pedagogické fakultě obor Výchova ke zdraví, který spojuje a dává do souvislosti vitalitu fyzickou a mentální. Je v něm zahrnuta biologie člověka, psychologie, estetická výchova, pedagogika volnočasová, vedení pohybových aktivit a mnohé další prvky směřující k podpoře zdravého životního stylu. Ze sportu se věnuje především plavání, mezi další zájmy patří především umění, filosofie a etika, jógová praxe a objevování kulturních i přírodních krás naší země.


Eliška Roztočilová

Proč jsem tu pro vás? "Na kurzy Pohyb dětem jsem narazila víceméně náhodou, ale od prvního okamžiku mě na nich zaujalo něco, co se z našeho světa trochu vytrácí. Poctivost a kvalita. Později jsem poznala na vlastní kůži :-), že lektorky jsou přísně vybírány. Laik to možná nepozná, ale každý krůček, každý stupínek, po kterém s dětmi stoupáme při jejich cestě za novými pohybovými dovednostmi, je do detailů promyšlený, systematický. Pokroky, které taková práce nese, vidím na dětech každý den. Ostatně ony na sobě taky a odmění sebe i nás rozesmátými obličeji."

Kde se můžete potkat?

 • Aktuálně na rodičovské dovolené

Eliška odjakživa věděla, že miluje dvě věci: děti a sport. Volba vysoké školy pro ni proto byla jasná: Pedagogická fakulta UK, obor tělesná výchova (a biologie k tomu). Sportuje od dětství a během studijních let se naučila na sport nahlížet i z jiné stránky – byla trenérkou tance, plavání, a aby o prázdninách nevyšla ze cviku, jezdila jako vedoucí na dětské tábory. Všechny zkušenosti se jí hodí nejen při jejím současném působení v Pohybu dětem, ale také v soukromí. Je „výkonnou tetou”, protože se často stará o děti svých sester. Dětí zkrátka není nikdy dost!


Bára Maroušková

Proč jsem tu pro vás? "Na lekcích Pohybu dětem mám ráda pozitivní atmosféru. Byla tím prvním, co mě zaujalo, když jsem měla možnost tyto lekce vidět a doufám, že se i mě daří v této "tradici" pokračovat."

Kde se můžete potkat?

 • Aktuálně na rodičovské dovolené

Bára vystudovala taneční konzervatoř a v současné době si doplňuje vzdělání na Pedagogické fakultě. Několik let pracovala v tanečním souboru Jihočeského divadla, má několikaleté zkušenosti s prací s dětmi. Bez pohybu si nedovede představit ani svůj volný čas. Lyže a snowboard mění podle ročního období za kolo a vodu, plavat, cvičit jógu a hrát míčové hry se naštěstí dá po celý rok. A kvíz na závěr: Slyšeli jste o orientačních závodech dvojic na kole? Pokud ne, zeptejte se Báry, momentálně v nich “pěkně jede”.


Katka Bartůňková

Proč jsem tu pro vás? "Na Pohybu dětem mě nadchla kombinace zdravého cvičení a dětské spontánnosti a radosti. Ze své fyzioterapeutické praxe vím, jak důležité je, aby byly děti vedeny k pohybu již od útlého věku. Jsem ráda, že mohu být součástí tohoto týmu a rozvíjet hravou formou pohybové dovednosti dětí. Jejich úsměvy jsou pro mě největší odměnou."

Kde se můžete potkat?

 • Aktuálně na rodičovské dovolené.

Katka vystudovala fyzioterapii na FTVS. Své znalosti dále rozšiřuje na různých odborných kurzech. Během studií jezdila jako vedoucí na dětské tábory. Odmalička se věnuje zpěvu a sportu. Nyní se stará o své dvě děti, se kterými ráda vyráží na kolo a procházky do přírody.


Přiravují metodiky kurzů, školí lektorky, vedou centrum a mnoho dalšího...

Petra Suchá

Proč jsem tu pro vás? "Už jako malá holka jsem trávila celý svůj volný čas venku s kamarády. Vymýšleli jsme si různé hry, běhali, honili se, schovávali se a smáli se. Byly jsme prostě děti akce :). Lekce Pohybu dětem jsou pro mě takovým návratem do dětství. Mám okolo sebe děti, pohyb, kamarády, radost... A vím, že vše, co zde dělám, má svoji hloubku a obrovský smysl. Vývojové pokroky dětí a spokojení rodiče jsou pro mě důležitou zpětnou vazbou a velikou odměnou, která mě v práci dál motivuje"

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 5)

Petra nejen vede lekce cvičení, ale má v Pohybu dětem na starosti personální oblast a organizaci všeho, co je potřeba, aby byli naši malí i velcí klienti spokojení. S narozením dcery jí pohyb dává ještě větší smysl. Od dětství sportuje, baví ji aerobní cvičeí, nejvíce jízda na kolobězce, kole, plavání a chůze.


Hanka Sobotovičová

Proč jsem tu pro vás? "Jsem od přírody hravý tvor. Radost ze hry a z pohybu je nedílnou součástí mého života. Naplňuje mě, když vidím, že tuto radost můžu předávat dál. Fantazie pracuje, ruce a nožky kmitají, pusinky se učí říkat nové a nové básničky. A kde jinde než v radostných očích dětí hledat důkaz, že to funguje? Užívám si každé usměvavé dítko i rodiče, kteří z lekce odcházejí."

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení rodičů s dětmi (Prah 2, Praha 5, Praha 6)
 • Cvičení pro předškoláky (Taneční přípravka na Praze 6)

Hanka vystudovala Pedagogickou fakultu UK, několik let vzdělávala děti na 1.stupni ZŠ. Vedla dramatický a hudební kroužek a dodnes v létě jezdí jako vedoucí na dětský tábor. Práce s dětmi ji zkrátka baví. Miluje hudbu, tanec a pohyb všeobecně.


Šárka Brožíková

Proč jsem tu pro vás? "Na dětech mám nejraději jejich spontánnost, hravost a fantazii. A právě na těchto vlastnostech staví Pohyb dětem své cvičení. Proto mě tak nadchlo, proto tu jsem a proto mě to čím dál víc baví."


Šárka vystudovala psychologii a speciální pedagogiku na PedF UK. Je absolventkou výcviku rodinné terapie. Skupinové i individuální práci s dětmi se věnuje již mnoho let. Na interních vzdělávacích seminářích nám rozšiřuje obzory informacemi ze světa dětské psychologie a pedagogiky.


Iva Whitten

Proč jsem tu pro vás? "V Pohybu dětem mě nesmírně baví to, jak jsou všechny lekce od začátku do konce nabité pozitivní energií a úsměvy. Vidět rozzářené tváře dětí (ale i maminek), které mají radost z pohybu, je úžasně motivující :-) Zároveň ale vím, že skladba pomůcek a aktivit není náhodná. Vše je zvoleno tak, abychom zcela přirozeně, hravou formou rozvíjeli schopnosti a dovednosti dětí a podporovaly správný vývoj každého z nich."

Kde se můžete potkat?

 • Cvičení s kojenci (Praha 4)
 • Cvičení rodičů s dětmi (Praha 4)

Ivča vystudovala fyzioterapii, které se pak měla možnost několik let intenzivně věnovat jako dětská fyzioterapeutka. Své znalosti v oboru dále prohlubuje a hlavně je pak aplikuje při cvičení dětí i maminek. V Pohybu dětem také školí a metodicky vede lektorky kojeneckého cvičení. Ivča má dva úžasné syny a manžela, se kterými tráví volný čas hlavně v přírodě a sportováním. Rádi jezdí na kole, plavou, lyžují a chodí na výlety, ale když všem občas dojde energie, umí si i zalenošit u oblíbeného filmu :-)© 2008 - 2024 POHYB DĚTEM | validní xhtml a CSS | cvičení pro děti - hravě a zdravě